Imieniny: 
 
 
 
znajdujesz się w portalu:
Mielec
Artykuły
Galerie
Ludzie
Firmy
Kursy walut
Giełda
 
kurs
zmiana
USD
EUR
CHF
GBP
Pogoda: Mielec
Dziś

/
 
Jutro

/
 
Pojutrze

/
REKLAMA
     
REKLAMA

 

 
 
 

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

 
 
Polityka

Spotkali się sympatycy Klubu Obywatelskiego. O rozwoju Polski mówił główny ekonomista PO

10-04-2018
Spotkanie Klubu Obywatelskiego w Mielcu poświęcone gospodarce. O szansach i zagrożeniach dla rozwoju Polski mówił główny ekonomista Platformy Obywatelskiej prof. Andrzej Rzońca. Gospodarzem spotkania był poseł Zdzisław Gawlik.

- To nasze kolejne spotkanie na Podkarpaciu. Cieszymy się z obecności pana profesora, który analizuje to co się dzieje w gospodarce i w którym kierunku ona zmierza, a siłą rzeczy musi myśleć również o tym, jak ta gospodarka może czy powinna wyglądać w przyszłości – powiedział na wstępie gospodarz spotkania poseł Zdzisław Gawlik.

- Nie ma dobrej przyszłości bez dyskusji. O przyszłości naszego kraju, naszych ojczyzn, musimy rozmawiać wszyscy bez względu na nasze podobania, partie polityczne, takie czy inne sympatie. Każdy z nas jest zobowiązany do dyskusji o tym jak ta najlepsza przyszłość naszego kraju może wyglądać – dodał.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

- W ramach klubów obywatelskich jesteśmy w różnych miejscach w Polsce powiatowej, wojewódzkiej czy gminnej, żeby rozmawiać z każdym zainteresowanym o poszczególnych obszarach naszego życia gospodarczego. Dzisiaj jesteśmy w Mielcu i tutaj ciężko wyobrazić sobie bardziej istotny temat jak rozmowa o gospodarce. Mielec jest liderem przemian gospodarczych ostatnich 20 lat w Polsce – podkreślił Gawlik. 

Rzońca rozpoczął z kolei od pytania, czy zebrani na spotkaniu chcieliby żyć w kraju, który jest częścią zachodu i jest równie bogaty jak państwa Europy zachodniej.

- Myślę, że wszyscy chcielibyśmy mieszkać w takim kraju i powiem szczerze, że to nie jest niemożliwe. Gdyby Polska utrzymała tempo rozwoju z lat 2008-2015 to w okolicach 2030 roku dochód na mieszkańca w naszym kraju byłby taki, jak przeciętnych krajach Unii Europejskiej. Przez dwa ostatnie lata to tempo doganiania zachodu spadło. Polska gospodarka przyspieszyła, ale zagranica przyspieszyła jeszcze bardziej. W efekcie z lidera wzrostu polska gospodarka stała się regionalnym średniakiem – ocenił Rzońca.

Całość wystąpienia Andrzeja Rzońcy i późniejszą dyskusję z obecnymi na spotkaniu można wysłuchać na profilu podkarpackiego Klubu Obywatelskiej – poniżej.

 

KLUB OBYWATELSKI W MIELCU. NASZYM GOŚCIEM JEST GŁÓWNY EKONOMISTA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ PROF. ANDRZEJ RZOŃCA.

Opublikowany przez Klub Obywatelski - Podkarpacie 9 kwietnia 2018ks

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • Wieśniak 2018-04-11 12:28:30
  @Zawisza, nico7 Kopnąłem we wrażliwe miejsce czy szanowni Panowie nie potrafią czytać nie-polskiego internetu z danymi GDP?
 • tomek76 2018-04-11 00:35:11
  lider przemian gospodarczych buhahha czy chcielibyście zyć w kraju, który jest bogaty hehehe Ludzie jak sobie nie zapracujecie praca nauka nikt wam nieda liczcie na siebie
 • sobo4 2018-04-10 20:00:36
  Grubo było ;-) To u mnie na grillu, na otwarciu sezonu było więcej ludków :-)
 • zxs79 2018-04-10 14:33:13
  HEJ umieściło w tytule PO Więc teraz nikt tego artykułu nie przeczyta tylko z miejsca będzie fala hejtu. Tak ze cztery strony przewiduję o tym że nieważne co powiedział bo to nie prawda bo w TVP INFO było inaczej, Tylko Orlenu nie demolujcie za to że nie puścili nad kasą jedynej słusznej audycji.
 • Pedros999 2018-04-10 14:26:06
  Wielkie tłumy na spotkaniu peło świadczą o niesamowitym zainteresowaniu tą partią i jej programem, a najbardziej zainteresowany tematem ze wszystkich uczestników spotkania był zapewne p. Nowakowski co szczególnie widać na zdjęciu nr 3 i 11 :-) Jaka partia tacy członkowie ;-)
 • nico7 2018-04-10 14:07:22
  Wieśniak Wiosna w pełni ubierz gumiaki i wracaj do tego na czym się może znasz .
 • Zawisza 2018-04-10 13:13:04
  Wiesniak Skoncz jakies studia bo uprawiasz prlowska propagande sukcesu ale go niema i nie bedzie gospodarka kapitalustyczna nie wspolgra z rozdawnictwem za darmo nikt nie daje ze sie nic nie robi a sie nalezy, jedzi na emigracje zobaczysz jak k buduje sie kapital za granica, licznik zadluzenia polski nie stoi nawet nie zwolnil a gdzie do cofania nasze prawnuki tego nie splaca ot cala polska szlachcic na zagrodzie rowny wojewodzie
 • chmurka 2018-04-10 13:09:30
  spotkanie z PO Świetne spotkanie. Główny ekonomista PO tłumaczył - jak założyć konto na Cyprze - jak ustanowić kuratora dla nieżyjącej osoby - jak przekupić celników - jak unikać płacenia VATu - jak zarabiać na złocie - jak przejmować przedwojenne kamienice - jak handlować nieistniejącym towarem i wiele innych. Na studiach w Moskwie tyle się nie nauczyłam.
 • Wieśniak 2018-04-10 12:06:47
  Aha. I wszyszcy siedzieli i przytakiwali glowami, bo co innego mieli robic. "Przez dwa ostatnie lata to tempo doganiania zachodu spadło. Polska gospodarka przyspieszyła, ale zagranica przyspieszyła jeszcze bardziej." - Skad szanowny profesor czerpie wiedze? Ostatnie trzy lata (2015, 16, 17) sredni przyrost PKB w Niemczech byl 1.93%, UK 1.96%, Francja 1.36%. W Polsce? 3.66%
 
 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

 
 
 

 

 
 
 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
 
Tydzień
Miesiąc
Koncerty
Imprezy
Wystawy
Festyn
    Czerwiec - 2018    
PnWtŚrCzPtSobNd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930

 
 
 

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
HejBazar
Kontakt do redakcji
HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Nowa 47a/5
email:
Realizacja: mediaSens.pl CMS: Edito
Redakcja   |   Współpraca   |   Reklama   |   Kontakt   |   Polityka Prywatności - regulamin
 
Copyright © HejGrupa 2007-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone
Na skróty: